SANÁCIA

Umývanie Fasád

Prečo umývať fasádu?

Hlavným dôvodom je vaše zdravie! Dôležitou skutočnosťou však je, že spóry plesní sa pri vetraní môžu dostať z exteriéru do interiéru, teda obytných častí domu. Pri plesniach napadnutého domu sa vyhotovil mykologický rozbor omietky, pri ktorom sa zistila vysoká koncentrácia plesní a prítomnosť ďalších mikroorganizmov – t.j. baktérií a kvasiniek vo vysokých koncentráciách.

Na základe týchto rozborov akreditovaným laboratóriom sa zistila inhalácia až 5000 spór na 1 m2, ktorá môže u citlivých jedincov spôsobiť alergické onemocnenia.

Vaše zdravie!

Sme si toho plne vedomí, preto pri čistení fasád používame účinné prípravky s fungicídnymi prísadami, ktoré dokážu zlikvidovať plesne a škodlivé mikroorganizmy, čo znamená, že aplikáciou týchto prípravkov pri umývaní dokážeme uviesť fasádu do pôvodného, "zdravého" stavu.

Bývajte v čistom a krásnom dome!

Organické a atmosférické nečistoty vytvárajú na povrchu objektov povlak, na odstránenie ktorého voda nestačí, preto pri umývaní a čistení fasády používame špeciálne čistiace prípravky, ktoré sú určené na všetky typy fasád. Fasáda by sa mala čistiť každých 2 až 5 rokov podľa množstva exhalátov, prachu poletujúceho v ovzduší a stupňa znečistenia.

Pozor na poškodenie fasády

Ak farba na fasáde, ktorá jediná chráni zatepľovací systém, je už z väčšej miery napadnutá, stráca svoje ochranné vlastnosti a po vyčistení treba fasádu natrieť. POZOR na rozdielne postupy pri čistení fasád firmami, ktoré používajú technológiu príliš vysokého tlaku a horúcej vody. V závislosti od stavu fasády môže dôjsť k poškodeniu fasády.

Aké technologické postupy používame pri čistení fasád?

Na napadnutú fasádu nanesieme fungicídne čistiace prostriedky, ktoré necháme pôsobiť cca 30 minút. Po uplynutí tejto doby sú riasy a plesne zlikvidované (sčernejú a sú mŕtve). Následne na fasádu aplikujeme saponát a fasádu vyčistíme nízkym tlakom vody, čím sa vyhneme jej mechanickému poškodeniu. Saponát odstráni zvyšnú mastnotu a špinu na fasáde. Poslednou fázou po vyčistení fasády je celkové opláchnutie vodou. Tým sa vyčistená fasáda zneutralizuje.

Posledným dôležitým krokom pri umývani a čistení fasády je aplikácia protiplesňového prípravku a hydrofóbnej impregnácie, na čo dávame záruku až 5 rokov. Záruka je odstupňovaná podľa veku fasády.

Čistenie striech 

Ponúkame čistenie:

 • eternitových striech
 • betónových tašiek KM beta
 • tašiek Bramac
 • plechových striech
 • šindľových striech
 • prípadne akýchkoľvek strešných krytín

Čistenie striech ‒ technologický postup

 • dôkladné vyčistenie strechy chemickou cestou a tlakom, ktorý je primeraný vzhľadom na typ krytiny
 • pri čistení striech používame horolezeckú techniku alebo pracovné plošiny alebo mikro pracovné plošiny široké 80 cm
 • záverečné čistenie strechy

.

Čistenie fasád 

Prečo čistiť fasádu?

Hlavným dôvodom je vaše zdravie! Dôležitou skutočnosťou však je, že spóry plesní sa pri vetraní môžu dostať z exteriéru do interiéru, teda do obytných častí. Pri plesniach napadnutého domu sa vykonal mykologický rozbor omietky, pri ktorom sa zistila vysoká koncentrácia plesní a prítomnosť ďalších mikroorganizmov – t. j. baktérií a kvasiniek vo vysokých koncentráciách.

Na základe vyhotovených rozborov akreditovaným laboratóriom sa zistila inhalácia až 5000 spór na 1 m2, čo môže u citlivých jedincov spôsobiť alergické onemocnenia.

Vaše zdravie!

Sme si toho plne vedomí, preto používame účinné prípravky s fungicídnymi prísadami, ktoré dokážu zlikvidovať plesne a škodlivé mikroorganizmy, čo znamená, že aplikáciou týchto prípravkov dokážeme uviesť fasádu do pôvodného, "zdravého" stavu.

Bývajte v čistom a krásnom dome!

Organické a atmosférické nečistoty vytvárajú na povrchu objektov povlak, na odstránenie ktorého voda nestačí, preto pri čistení fasád používame špeciálne čistiace prípravky, ktoré sú určené na všetky typy fasád. Fasáda by sa mala čistiť každých 2 až 5 rokov podľa množstva exhalátov, prachu poletujúceho v ovzduší a stupňa znečistenia.

Čistenie zámkovej dlažby 

u. Čistenie zámkovej dlažby zabezpečujeme už 5 rokov s využitím technológie vysokotlakových čistiacich strojov. Náš odborne školený tím vyčistí vašu zámkovú dlažbu od niekoľko ročných nečistôt, machov, rias, lišajníkov, atmosferických nečistôt či akýchkoľvek organických častí. Dávame si záležať aby po každom čistení vyzerala vaša zámková dlažba ako nová nech už je kdekoľvek. Máme skúseností s čistením malých povrchov ako parkovacie boxy, záhradné terasy či chodníky ale čistíme aj veľké plochy ako parkoviská či príjazdové cesty. Rokmi znečisťované zámkové dlažby premeníme v priebehu niekoľkých minúť a hodín na stav akoby boli nové. Neváhajte nás kontaktovať ešte dnes.

Čistenie zámkovej dlažby:

 • Čistenie zámkovej dlažby od machov, rias, lišajníkov a všetkých organických a atmosférických nečistôt.
 • Čistenie zámkovej dlažby robíme vysokotlakovými čistiacimi strojmi.

Pracovný tlak pri čistení zámkovej dlažby a betónových plôch je v rozmedzí 80 až 300 barov. V prípade potreby sme schopní použiť stroje, ktoré dokážu vyvinúť tlak až 500 barov.

Odstránenie graffiti 

Odstraňujeme graffiti z fasád, obklad aj mramoru. Pokiaľ vašu nehnuteľnosť znehodnotili sprejmi či fixkami, radi Vám pomôžeme s odstránením týchto graffitov.

Ponúkame:

 • Čistenie graffitov
 • Odstránenie graffitov a plagátov z obkladu
 • Odstránenie starej farby a graffitov z obkladu
 • Čistenie režného muriva
 • Vyčistenie muriva a hydrofobizáciu (impregnáciu)

Objednajte si naše služby

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.